Tagfelvétel

Tagság előnyei

Érdemes egyesületünk tagjainak sorába lépni, mert:

a protokoll területén jelentős tapasztalatot szerzett, nemzetközi szinten is elismert szakemberek körében fejlesztheti elméleti és gyakorlati tudását;

• a szakmai előadások, tapasztalatcserék során a protokoll általános ismeretei mellett számos, a protokollhoz kapcsolódó speciális terület nélkülözhetetlen is friss ismerethez juthat;
  • az Egyesület által szervezett programok alkalmával megismerkedhet újdonságnak számító helyszínekkel, kiemelkedő színvonalon teljesítő szolgáltatókkal, kapcsolatokat építhet a szakma jelentős szereplőivel;
  • az Egyesület hírlevele útján folyamatos tájékoztatást kap a szakmát érintő legfrissebb hírekről, aktualitásokról;
  • tagságával hozzájárul a protokoll szakma elismertségének megszilárdításához, az etikai normák elfogadásának terjesztéséhez;
  • a képzés és tapasztalatcsere során szerzett ismereteket felhasználva a szakmai munkájában kiteljesedhet, eredményesebb lehet.

Tagfelvétel szabályai

Érdeklődés esetén kérjük, hogy az Egyesület Alapszabályának és Etikai Kódexének megismerését követően (honlapunkról letölthető) a kitöltött szándéknyilatkozatot és egy szakmai önéletrajzot e-mailben a titkarsag@protokollegyesulet.hu e-mail címre megküldeni szíveskedjen.

Az egyesületi tagság háromféle minősítésű lehet:

• rendes tag: protokoll szakember
  • pártoló tag: a protokoll szakmát segítő, azzal szoros együttműködésben álló szolgáltató cég vagy magánszemély
  • hallgatói tag: protokoll szakmát tanuló, a Metropolitan Egyetem hallgatója

A tagfelvétel elnökségi hatáskörbe tartozik, az elnökségi ülés keretében zajlik. A jelölt felvételéhez két tag ajánlása szükséges, miután az elnökség dönt a felvételről. A tagfelvételt követően a Titkárság értesíti a jelöltet a jelentkezés elfogadásáról és a tagi minőségről. Az új tag a tagsági díj befizetését követően jogosult az Egyesület életébe bekapcsolódni (programokon, közgyűlésen részt venni, tisztségre jelentkezni stb.)

Tagdíj éves mértéke rendes és pártoló tagok esetén 20.000 Forint, a hallgatói tagozat részére 10.000 Forint/év.