Dr. Gondos Borbála

az Edutus Egyetem Turizmus tanszékének vezetője, főiskolai docens, a Magyar Protokollosok Országos Egyesületének rendes tagja.

Alap diplomáját idegenforgalmi és szálloda szakon, míg mester diplomáját szociológus-közgazdász szakon szerezte. 2020-ban védte meg doktori disszertációját, amelynek címe „Speciális igények a turizmusban – A mozgáskorlátozottak helye, szerepe és lehetősége a turisztikai szektorban”.
2007 óta tanít turizmus-vendéglátás szakon olyan tárgyakat, mint a Turizmus társadalmi és gazdasági alapjai, Turisztikai protokoll, Speciális rendezvények szervezése, Kulturális és kongresszusi rendezvények szervezése, Vállalati rendezvények szervezése, Speciális igények a turizmusban, Turisztikai kutatások, Szociológia.
Erasmusos hallgatóknak angolul is oktat tárgyakat, mint a Sociology of tourism, Special needs in tourism, Special events in tourism. Több országban tartott idegen nyelven előadásokat doktori témájáról, illetve nemzetközi kutatási projektekről.

Hallgatói minden évben részt vesznek a Budapesti Metropolitan Egyetem által szervezett Főiskolai és Egyetemi Nemzetközi Kommunikációs Viselkedéskultúra és Protokoll versenyen, ahol rendszeresen érnek el helyezéseket és különdíjakat. 2015-ben elnyerte a verseny legsikeresebb oktatója díját, 2022-ben pedig kiemelkedő protokoll oktatói munkájáért Nagy Ildikó Díjban részesült.
2023-ban a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség Csik Ferenc Ezüstplakett elismerését vehette át az egyetemi sportélet területén végzett szervezői munkásságáért.
Számos sportrendezvényen végzett önkéntes tevékenységet, továbbá olyan nagy nemzetközi rendezvényeken dolgozott, mint az 52. Eucharisztikus Kongresszus, UEFA Euro2020, FINA Budapest 2022, Atlétikai Világbajnokság Budapest 23.

Oktatási területek:
rendezvényszervezés, sportrendezvények, nemzetközi rendezvényszervezés, vállalati rendezvények, általános viselkedéskultúra.